top of page

Na Lombok a dál - den 20. Jeskyně Rangko

Aktualizováno: 16. 5.

5. 8. 2023


Dnešní den začal v pohodovém režimu. Čas nás netlačil a ani moc plánů jsme na dnešek neměli. Na ubytování jsme strávili celé dopoledne a měli čas na resty a relaxaci. Hlavní úkol dne byl zarezervovat a zaplatit náš zítřejší výlet na ostrov Komodo. To bylo taky jako první, co jsme splnili, jakmile jsme z ubytování odjeli. Díky tomu, že kancelář byla v centru Labuan Bajo, rovnou jsme to spojili i s obědem. Tam jsme se domluvili na odpoledním relaxačním plánu: pojedeme navštívit jeskyni, kterou nám doporučil Dan.


Když jsme se už už blížili k vesničce, kde se nacházela pláž, odkud se vyplouvá, a hledali cestu, zastavil vedle nás týpek. ,,Ahoj bělouši, ztratili jste se? Kudy do přístavu k jeskyni Rangko? Jo, není problém, zavedu vás tam.’’ Dovedl nás do své kanceláři na pláži, odkud výlety pořádá. Po půl hodině s google překladačem jsme se konečně dobrali k částce, která byla pro obě strany akceptovatelná. Čas čekání na loď, jsme strávili procházkou kolem pláže k molu, které bylo nedaleko a ze kterého jsme měli v plánu jít šnorchlovat. Ale když jsme k němu dorazili, báli jsme se na něj byť jen šlápnout, natož po něm jít. A tak jsme se otočili a šli zpět k místu, odkud máme vyrážet. Pláž zde byla na pohled hezká, ale když jste se podívali pozorněji, byla nejen dost špinavá, ale také mělčina byla zarostlá kdejakou trávou, a tak jsme se tu ani nesmočili a čekali na čas vyplutí.


Na lodičce jsme strávili asi půl hodiny a už jsme byli v cíli. Jeskyně Rangko byla úžasná. Při vstupu nás zaujaly krápníky, a když jsme pohlédli dolů, naskytl se nám pohled na azurově modré jeskynní jezero. Na nic jsme nečekali, odhodili své věci a šup do vody. Velice mě překvapila příjemná teplota a vysoká slanost vody. Když jsme se dostatečně pokochali jeskyní a vším, co nabízela, šli jsme se do moře trošku odsolit na cestu zpět. Na tomto místě byla pláž krásně čistá, a tak jsem se rozhodl, že se kouknu, co se nachází pod hladinou. Abych Vás dlouho nenapínal, nacházelo se tam jen zklamání. Kromě pár větších ryb jen samá tráva. A tak jsme sbalili svých pět švestek a vydali se na loď a zpět k pláži, kde jsme měli motorku. Jelikož už byly čtyři hodiny, jeli jsme rovnou na ubytování. Dali jsme sprchu a hodinku relaxu, než nastal čas večeře. Jelikož máme zítra vstávat už v pět ráno, nebyl čas nic protahovat. Rychlá plnohodnotná večeře a šup šup do postele.12 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page