top of page

Na Lombok a dál - den 2. Trajekt

Aktualizováno: 16. 5.

18. 7. 2023


Dnes ráno jsme vstali opravdu brzo. Hlavní důvod našeho vstávání byl, abychom stihli ranní svítání, jelikož jsme přespali na místě, které k tomu úplně vybízelo. Svítání bylo krásné, mraky se rozzářily jako by v dáli hořelo, ale bylo jich až zbytečně dost, tudíž jsme slunce nespatřili vyjít ven v celé své kráse. Ale to nám vůbec nevadilo. I přes větší oblačnost jsme neměli pochyby o tom, že by se tento den měl nějak pokazit, alespoň co se týče počasí. S chutí jsme se pustili do ranních rituálů. Než jsme dokončili ranní kolečko a prokonzultovali denní plány, obloha byla skoro azurová a slunce slunilo jako divé. Vypakovali jsme věci ze stanu a pomalu, ale jistě jsme začali bourat naše provizorní tábořiště. Okolo deváté hodiny jsme byli se vším hotový a zbývalo se jen rozloučit, nasednout na naší mašinu a vyrazit vstříc novým zážitkům.Dnes bylo naším hlavním a nejdůležitější úkol cesta z Bali na Lombok trajektem. Ale co bychom to byli za cestovatelé, kdybychom nenavštívili okolí našeho nocoviště, když jsme to nestihli předešlý den. Nasedli jsme na motorku a vyrazili do zálivu pod naším tábořištěm. Z útesu, na kterém byl umístěn náš kemp, jsme viděli krásnou pláž s pár hospůdkami až srdéčko zaplesalo. Každého z nás tam lákalo něco trošku jiného. Mě restaurace a Peťku oceán. Po příjezdu na místo jsme zaparkovali a šli se projít po pláži. Ani netušíte, jak jsem byl zklamán, když jsem zjistil, že restaurace otvírají až v deset. Spolu s touto informací přišel ruku v ruce i hlad. Rozhodování, kam odtud pojedeme, nám zabralo jednu cigaretu. Peťka si vzpomněla, že jsme kousek od místa, kde je docela útulná kavárna, kde naše potřeby zaručeně uspokojí. A měla pravdu jako vždy. Po dobré snídani se naše bříška jen smála, a tak jsme se rozhodli uspokojit i na naše duše. Zašli jsme se podívat na nedaleké dvouhektarové leknínové jezírko.


Candidasa Lotus Lagoon, Bali, Indonésie
Candidasa Lotus Lagoon

Po pár fotkách a duševní svačině jsme koukli na hodinky a zjistili, že je nejvyšší čas vyrazit do přístavu, jelikož tam máme v poledne sraz s několika přáteli, co s námi jedou na pár dní na Lombok. Před přístavem jsme se setkali se všemi členy naší výpravy. Nákup palubních lístků, kontrola dokladů od našich motorek a seřazení se k nalodění - to vše už jsme dělali společně. Náš trajekt měl vyplouvat ve 13:00. Nálada byla ryze cestovatelská, všichni oplývali humorem a chystali se na pětihodinovou plavbu na Lombok. Jaké nepříjemné zjištění to bylo, když jsme se dozvěděli, že se porouchal jeden z nákladních doků. Prý nemusíme mít strach, že bychom neodjeli, jen budeme mít hodinu zpoždění.


Nebudu Vás napínat, vypluli jsme v 16:00, tedy se tříhodinovým zpožděním oproti jízdnímu řádu. Na Lomboku jsme se vylodili ve 21:00 a zamířili rovnou něco sníst, jelikož nás čekal ještě padesátikilometrový přejezd na ubytování, které máme rezervované.Na ubytování jsme dojeli ve 22:30 a skoro úplně hotový. Tím skoro jsem chtěl říci, že jsme si dali pár drinků, abychom oslavili příjezd na Lombok a připili jsme si i na začátek našeho  putování po východní Indonésii.


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


bottom of page