top of page

Na Lombok a dál - den 40. Pláž Kita

Aktualizováno: před 8 hodinami

25. 8. 2023


Dnešní den se nesl v duchu odpočinku, sušení věcí a hledání míst, kam bychom se mohli vypravit. Vstali jsme v osm hodin a celí natěšení se vydali na snídani. Měli jsme krásný a vcelku luxusní hotel, a tudíž naše očekávání ohledně snídaně bylo pochopitelné. Jaké bylo naše zklamání, když jsme zjistili, že na snídani máme jeden suchý toust trošku namazaný arašídovým máslem… Naštěstí tam byla dobrá káva a čaj, a tak jsme utlumili naše chutě i zklamání nápoji. Po této skromné snídani jsme se vypravili do města, abychom se konečně opravdu najedli. Dali jsme si výborné bakso (už určitě víte, že je to knedlíčková polévka). Odtud jsme vyrazili na nedalekou pláž Kita (Kita).


Klidná pláž Kita na západě ostrova Sumba v Indonésii
Klidná pláž Kita na západě ostrova Sumba

Nebyla ani ničím výjimečná, ani nějak zvlášť okouzlující. Byl tu ale úžasný klid. Největší ruch široko daleko bylo šumění oceánu. Zalezli jsme si do jednoho z několika gazeb, která tu byla, a užívali si klidu a naší svobody. Péťa vytáhla knížku a četla. No, a mě ten klid po pár minutách ukolébal do bezvědomí. Poté, co jsem se prospal a Peťka přečetla pár kapitol z knihy, vyrazili jsme zpět do města na něco k snědku. Měli jsme od Dana tip na jednu restauraci, a tak jsme se ji vydali otestovat.


Restaurace to tedy byla skvělá, to vážně uznávam: příjemné prostředí, rychlá a milá obsluha a výtečné jídlo. Co víc si jenom přát? Nacpali jsme se skoro až k prasknutí a rozhodli se, že pojedeme na hotel. Tam jsme měli v plánu využít toho, že mají nečekaně širokou nabídku TV programů. I když tu měli dokonce hned několik kanálů HBO, vcelku nic moc tam nedávali. Zkoukli jsme alespoň Robina Hooda  a Tlapkovou patrolu, po které jsme oba usnuli.


Prezentace nasi campur Sumba, Indonésie
Nasi campur v tom nejhezčím provedení, které můžete dostat

4 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentarer


bottom of page