top of page

Na Lombok a dál - den 32. Den nezávislosti

17. 8. 2023


Dnes jsme vstávali brzo, jak už to pod stanem bývá. Jen co jsme zbourali stan, sbalili věci a naházeli je do motorky, zastavil se za námi Andy, aby nám nabídl ranní kávu. Nabídku jsme s chutí přijali a u kávy si ještě chvíli povídali. Věděli jsme, že dnes je pro Indonésii významný den - Den nezávislosti. Ve vesnici měly oslavy začít ve tři hodiny odpoledne, ale tak dlouho jsme čekat nemohli. Museli jsme se dnes dostat do Aemere, odkud druhý den ráno bude odplouvat náš trajekt na Sumbu. Další důvod proč spěchat byl ten, že to už od rána vypadlo na déšť a tomu jsme se chtěli vyhnout. A tak jsme Andymu moc poděkovali za vše, rozloučili se s ním a vyrazili na cestu.


Celou dobu se nám dařilo celkem obstojně dešti ujíždět, až posledních padesát kilometrů před cílem nás dostal. Byli jsme už skoro na nejvyšším bodě naší cesty, odkud jsme už měli jen sestupovat k moři. A tak jsme jel jako o závod, abychom byli z toho deště co nejrychleji pryč. Po patnácti minutách se to konečně podařilo a my už nemuseli bojovat s nepříjemným počasím a zimou, ale jen se zimou. Jelikož jsme byli zmrzlí, zastavili jsem ve vesnici na čaj a něco k snědku. Čaj nás trošku zahřál a jídlo naopak zklamalo. Zaplatili jsme a pokračovali dále. Okolo půl jedné jsme byli v cíli. Ubytovali jsme se a vydali se do přístavu zjistit nějaké info o zítřejší plavbě. V celé přístavní budově nebyla ani noha. Jak nečekané, když je dnes státní svátek… Snažili jsme se zeptat alepoň lidí, kteří byli kolem. Bohužel nám ale dávali zmatené informace, a tak jsme jeli zpět na ubytování. Tam jsme zastihli paní majitelku s manželem, kteří nám slíbili, že nám s lístky pomůžou. Ani nevíte, jak se nám ulevilo, když se nám povedlo zajistit si místo na zítřejším trajektu.


Odpoledne jsme odpočívali a vstřebávali zážitky z předešlých dnů. V podvečer jsme se vypravili podívat se na slavnosti Dne nezávislosti. Dali jsme si tam něco k jídlu, něco k pití, zahráli si ruletu o věcné ceny a ani tance jsme ušetřeni nebyli. Po hodině veselení jsme se vypařili jako pára nad hrncem a šli odpočívat a nabírat síly na zítřejší plavbu.

1 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page