top of page

Na Lombok a dál - den 13. Výlet

29. 7. 2023


Nevím, jestli to Onďa včera napsal, ale přemýšleli jsme, že bychom se podívali na jeden nedaleký ostrůvek, který se jmenuje Palau Moyo. Během včerejšího odpoledne jsem psala po všech čertech, abych zjistila, jestli tam může udělat jen jednodenní výlet a za jakou cenu. Zvažovali jsme také, že bychom tam dopluli a strávili tam v nějakém hotelu jednu noc. Bohužel se nám to nepodařilo naplánovat a i průvodce, na kterého jsme dostali doporučení, nebyl k zastižení ve městě. Trošku mě to mrzelo, ale víc energie už jsem tomu věnovat nechtěla. Dnes nám byl nabídnut jednodenní výlet za 4 000 000 IDR (6 000 Kč), ale to se nám zdálo opravdu hodně.


Ráno jsme se teda sbalili, během dopoledne dopsali deník a někdy kolem 11. naložili Lulu a byli připraveni vyrazit. Při loučení s majitelem ubytování se mě zeptal, jestli tedy pojedeme na Moyo. Včera mi totiž dával kontakt na svého známého, který zajišťuje přepravu na ostrov a zpět. Řekla jsem mu, že jsem se s ním bohužel nedomluvila, a on se nabídl, že se s ním spojí.


Ačkoliv už jsme byli připraveni vyrazit na cestu, během 10 minut jsme měli domluvenou loď, objednané a zaplacené ubytování a začali znovu vybalovat. Popravdě jsem za to byla moc ráda, protože jsem se kdesi dočetla, že při své návštěvě Indonésie i Lady Diana zavítala na tento malý ostrov. O to víc jsem byla zvědavá, co nás tam čeká. Vzhledem k tomu, že loď z přístavu odsud ze Sumbawy vyráží až v 11:30 a zpátky z ostrova se vrací už v 7 ráno, ubytování jsme si tam zarezervovali na dvě noci.


Zbytek dne jsme strávili odpočinkem, čtením a filmy. Kromě toho, že nám náš domácí pomohl zajistit přepravu na ostrov, nabídl nám i to, že si u něj po ty 3 dny můžeme nechat zaparkovanou Lulu. K tomu nám předal i kontakt na taxikáře, se kterým jsme se domluvili, že nás zítra ráno vyzvedne. Vzhledem k tomu, že jsme na islámském ostrově, kde lidi opravdu alkohol moc nepijou (spíš skoro vůbec), tak jsme neobjevili ani žádný obchod, kde by bylo možné něco koupit. Ptali jsme se kdekoho a až náš taxikář věděl, kde sehnat arak. Proto jsme se s ním domluvili, ať nám zítra, až pro nás pojede, nějakou tu lahvinku přiveze. Tak snad to klapne!

1 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page